Facebook-Instagram Reklamları | TOX Media - Tam Hizmet Ajansı

Facebook-Instagram Reklamları

Facebook-Instagram Reklamcılığı

 

Günümüzde yaygın olarak kullanılan Facebook ve Instagram uygulamaları milyonlarca kullanıcıya hizmet etmektedir. Dolayısı ile Facebook ve Instagram en çok tercih edilen platformlar olarak bilinir. Bu bilinirlik sayesinde E-Ticaret ile uğraşan işletmelerin reklam vermek için en doğru tercihlerden biri olduğunu söylemek mümkün. Facebook ve Instagram reklamcılığında öncelikle belirlenen amaca yönelik, sektöre uyumlu bir plan oluşturulmalıdır. Bu planlar sosyal medya pazarlaması içindir.

Facebook ve Instagram reklamlarının işletmeniz için birçok olumlu avantajları vardır.

 • Marka bilinirliğini arttırır.
 • Yayınlanan reklamlar sayesinde satış politikanızda artış meydana getirir.
 • Bu sosyal medya platformları sayesinde işletmenize ait web sitenizin trafiğini arttırırsınız.

 

Facebook Reklamları

 

Facebook reklamları, profesyonel bir şekilde kullanıldığında markanız için oldukça etkili bir reklam türü olacaktır. Facebok’da görsel ve videolu içerikler ile reklam verebilirsiniz. Tox Media olarak birçok markanın Facebook reklam hizmetini yaparak satışlarını, marka bilinirliklerini ve takipçi sayılarını arttırmayı başardık. Dijital platformların neredeyse en başında gelen ve günlük 800 milyon kitle kullanıcısını elinde tutan Facebook, markaların ürünlerini pazarlayabilmesi için oldukça değerli bir sosyal medya platformudur.

 

Facebook, birçok farklı reklam türleri ile hizmet vermektedir. Markanızın hedef kitlesi doğrultusunda bu reklamlar ile entegrasyonunuzu sağlıyor ve reklam bütçenizi en doğru şekilde ayarlayarak gerçekleştiriyoruz. Facebook sayfanıza yönlendirebileceğiniz reklamlarla takipçi sayınızı arttırabilir ve markanızı daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

 

Instagram Reklamları

 

Instagram Reklamları

 

Instagram reklamcılığı, reklam veren marka ve kuruluşların geniş kitlelere ulaştırılmasına hizmet sağlayan dijital reklam aracıdır. Instagram reklamları ile geniş kitlelere kısa bir sürede ulaşmak mümkündür. Bu nedenle birçok kuruluş ve işletme Instagram reklamı vererek markalarının tanınırlığını artırmak için Instagram reklamlarını tercih etmektedir.

Instagram reklamı vermeden önce bilinmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bu hususları öğrenmeden reklam vermeye yönelmek, zamanınızdan ve sermayenizden kayıplar yaratabilir. Instagram’dan reklam verme durumundan önce Instagram reklamcılığı konusunda profesyonel çalışma yürütmeniz gerekir.

 

Instagram Reklamcılığının Amacı

 

Instagram reklamcılığı konusundaki asıl amaç binlerce kişiye ulaştırdığınız reklamı, kısa bir sürede yüksek dönüşüm oranına çevirmektir.

Instagram reklamcılığı; ürün, marka, kurum ve kuruluş tanıtımları için kullanılan bir reklam platformudur. Kısa sürede binlerce mecraya ulaşabilen Instagram reklamları, birçok kurum ve markanın tercih ettiği bir dijital reklam çeşididir.

Instagram reklamcılığı ile sektörünüze ait ürünlerinizi, markalarınızı ve işletmenizi kısa bir sürede binlerce kişinin ekranında gösterebilir, organik takipçi sayınızı yükseltebilir ve ucuz maliyet ile büyük gelir elde edebilirsiniz. Instagram reklamcılığı bu noktada amacınıza uygun bir reklam platformu olacaktır. Çünkü Instagram reklamcılığı, reklam veren kişilere yüksek dönüşüm oranları sunacak ve görüntülenme sayısını da manuel olarak sizin kontrolünüze bırakacaktır.

 

Instagram Reklamcılığının Avantajları

 

 • Kısa sürede organik takipçi sayısında artış, satış ve marka bilinirliğine ulaşırsınız.
 • Instagram reklamları sizin seçtiğiniz bütçe kadar reklam sunmaktadır. Yani düşük sermayeli küçük işletmeler için bile ucuza reklam vermenizi sağlar.
 • Diğer sosyal medya platformlarına göre geri dönüşüm oranı daha yüksektir. Verdiğiniz reklamın size geri dönüşü zaman açısından daha kısadır.
 • Instagram’da reklamlarınızı daha hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.
 • Web sitenize de ekstra trafik akışı sağlar.
 • Marka bilinirliğinizi artırır.
 • Reklamlarınızı dilediğiniz bütçeye göre ayarlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Instagram reklamları için eğer sektörünüze göre hedef kitleye dair iletişim bilgileri yer alıyor sadece o hedef kitleye yönelik reklamlar paylaşmanız da mümkündür. 

 

Instagram Reklam Modelleri

 

 1. Fotoğraf Reklam Modeli
 2. Video Reklam Modeli
 3. Hikaye (story) Reklam Modeli

 

 

 • Fotoğraf Reklam Modeli

Instagram fotoğraf reklam modeli, reklamlarınızda sadece görsel içerik veya içerikler bulunan reklam modelidir. Bu reklam modelinde sade, ilgi çekici veya sektörünüze hitap edecek görseller kullanarak hedef kitlenize reklam içeriklerinizi göstermeniz mümkündür.

 

 • Video Reklam Modeli

Instagram video reklam modeli ile reklamlarınızı hareketli video içerikler ile tanıtabilirsiniz. Aynı zamanda hareketli bir fotoğraf modeli olan Gif gibi reklam modeli de bu reklam türüne dahil olmaktadır. 60 saniyeye kadar olan tüm video içerikler ile ürün ya da marka tanıtımlarınızı bu reklam modeli ile yapabilir, hedef kitlenizin ilgi odağını bu şekilde elinizde tutabilirsiniz.

 

 • Hikaye (Story) Reklam Modeli

15 saniyelik video ve görsel izleme alanı olan Instagram hikaye (story) bölümü yaklaşık 300 milyona yakın kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu alanda verilen reklamların daha çok etkileşim aldığı bilinmektedir. Instagram hikaye reklam modeli ile web sitenizin linki etiketlenerek trafik sayınızı artırabilir ve hedef kitlenizi doğrudan web sitenize yönlendirebilirsiniz.

 

Instagram Reklam Ücretleri

 

Instagram Reklam Ücretleri Ne Kadar? 

 

Instagram reklam ücretleri, vereceğiniz reklam türüne göre değişkenlik gösterir. Ancak Instagram reklam ücretleri günlük en düşük 20 TL, en yüksek 1500 TL olarak sizin belirleyeceğiniz kitle sayısına göre ortalama fiyatlarla değişebilir. Instagram reklam ücretleri tamamen sizin ulaşmak istediğiniz kitle sayısı ve reklam süresine göre değişiklik gösterir. Net bir Instagram reklam ücretinden bahsetmek bu nedenle mümkün değildir.

 

Sponsorlu İçerik:

Ödemeyle ilgili tüm zorlukları, başkalarının  İnstagram Reklamları ve Facebook Reklamları ve hesapları için en iyi kartların yanı sıra dünya çapındaki mal ve hizmetler için ödeme sunan PSTNET hizmetine bırakın. Sanal kartlar geleneksel banka kartlarına harika bir alternatiftir. Ödeme hizmetinin tüm işlevlerini kişisel hesabınızda kullanabilirsiniz.Basit bir kayıttan sonra (Google / Telegram hesabı veya posta ve şifre), bir kart verebilirsiniz. İlk kart KYC'sizdir, ancak bu durumda yükleme limiti 500$'dır. Doğrulama işlemi birkaç dakika sürecektir, bu da harcama limiti olmadan sınırsız sayıda kart düzenlemenize olanak tanıyacaktır.

 

Nasıl yükleme yapılır:

-USDT TRC-20 (Bağlantı)

-Bitcoin

-Banka transferleri (SWIFT, SEPA)

-Visa/Mastercard

Komisyonlar:

- Kartın yenilenmesi komisyonu %2

- İşlem ücreti yok

- Karttan para çekmek için komisyon yok

- Reddedilen ödemeler için ücret alınmaz

- Blokeli kartlarla yapılan işlemlerde komisyon yok

 

     Farklı koşullara sahip, farklı amaçlara yönelik geniş bir kart yelpazesi, 3D-Secure'li kartlar vardır (SMS'den gelen kodla işlemlerin onaylanması, kodlar kişisel hesabınıza ve telgraf botuna gelir). BIN'lerin sayısı şaşırtıcıdır (yaklaşık 25'ten fazla ABD ve Avrupa), bu da Risk Ödemesini yakalamayı neredeyse imkansız hale getirmektedir.

     Krom Kart Sahibinin bir uzantısı olan kendi BIN denetleyicisi (Bin denetleyicisi) vardır. Operasyonel destek hizmeti. İşbirliği için ek işlevsellik vardır (ekip üyelerinin kompozisyonunu yönetmek, rolleri atamak, limitleri belirlemek, stok yenileme talep sistemi, raporlar ve daha fazlası).

     Makalenin yayınlandığı tarihte, takımlar ve yüksek cirolu solo çalışanlar için bir PST Özel programı mevcuttu (100'e kadar ücretsiz kart, ardından 1 $ kartlar ve% 2 yenileme komisyonu).

Sponsorlu İçerik Sonu.

 

Daha fazla bilgi ve teklif almak için iletişime geçin:

Serhat Mert:

0 506 328 72 97

serhatmert@toxmedia.net